• NSTEM
  • Nesibe Aydın Eğitim Kurumları STEM Etkinlikleri

KOCAELİ STEMFEST 02 Şubat 2020 Pazar

STEM & Makers Fest/Expo, 02 Şubat 2020 tarihinde Nesibe Aydın Okulları, Hacettepe STEM & Maker Lab ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Özel Kocaeli Nesibe Aydın Okulları Kampüsünde düzenlenecektir.


 

Akıl ve Zeka Oyunları 10 Yaş ve Üzeri

10.00
Dolu
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

Analitik düşünme, akıl yürütme, görsel ve matematiksel algı,  psikomotor beceriler ile ilgili uygulamalar yapılacaktır.

Atölye Liderleri: Musa Yılmazkaya

Hidrojenin Göçü 8-15 Yaş

10.00
Dolu
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

Elektroliz yöntemi ile su kullanarak balon şişirme üzerine tasarlanmıştır.

Atölye Liderleri: Selen Subaşı & Sevcan Kuş

Drone Yapalım 10-15 Yaş

10.00
Dolu
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

Dronların nasıl çalıştığını anlatmak üzerine tasarlanmıştır.

Atölye Liderleri: Mehmet Nuri Kaplan & Ehap Ghazi

Tasarla Çalıştır 12-15 Yaş

10.00
Dolu
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

Basit bir mekanizma tasarlayarak elektrik motorla neler yapabileceği üzerine tasarlanmıştır.

Atölye Liderleri: Volkan Uncu & Gizem Yentür

 

Tersine Mühendislik 10-15 Yaş

10.00
Açık
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

Dc motorla Elektrik süpürgesi yapma üzerine tasarlanmıştır.

Atölye Liderleri: Cengiz Terzioğlu & Gökhan Çiftçi

DNA'mızı Gözlemleyelim 6 Yaş ve Üzeri

Kendi Dna örneğini alma ve saklama üzerine tasarlanmıştır.

Atölye Liderleri: Arzu Napbantoğlu & Arzu Çınar

Ebru Sanatı 6 Yaş ve Üzeri

10.00
Dolu
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

Kağıt bezeme sanatlarının en eski yöntemini günümüze uyarlamak.

Atölye Liderleri: Gülderen Yetki Düzenli

Yazı Sanatı 9 Yaş ve Üzeri

Yazı sanatı üzerine tasarlanmıştır

Atölye Liderleri: Recep Akgül

 

Mıknatısın Gücü 11 Yaş ve Üzeri

10.00
Açık
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

Mıknatısla kendi aracınızı tasarlama üzerine planlanmıştır

Atölye Liderleri: Orhan Özboduroğlu & İbrahim Akbolat

Kriminalistik 14 Yaş ve Üzeri

Genetik ve adli tıp yöntemlerinden faydalanarak mevcut bir suçta suçlunun tespiti.

Atölye Liderleri: Asiye AYIK & Damla Çiçek

Güvenlik Sistemleri Geliştirelim 12 Yaş ve Üzeri

Elektronik devre elemanları ve bilgisayar yazılımları kullanarak hırsız alarmı, park sensörü, trafik lambası, polis araç ışıkları vb yapımı.

Atölye Liderleri: Gülçin KÖYMEN & Bilge Eroğlu

Mendel Genetiğine Giriş 7-12 Yaş

10.00
Açık
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

İlkokul öğrencilerinin temel düzeyde Mendel Genetiğinin prensiplerini kavramalarına yönelik etkinlikler yapımı.

Atölye Liderleri: Burçin Orçan

 

Science in the Kitchen 9-12 Yaş

10.00
Dolu
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

Eğlenceli ve renkli elektronik dünyasının teknoloji ile buluştuğu bir atölye.

Atölye Liderleri: Merve SEZGİNTÜRK

Şifreleme 12 Yaş ve Üzeri

10.00
Açık
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

Bu atolyede, sezar şifrelemesi ile bilgisayarın binary kodlarını birleştirerek şifreleme çarkları oluşturacağız.

Atölye Liderleri: Tuba Altunalan

Edison Robot ile Programlama 10 Yaş ve Üzeri

10.00
Dolu
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

Edison eğitsel robot ile robotik kodlamanın gizemli dünyasına giriş yapalım.

Atölye Liderleri: Buse Yılmaz

Zamanda Yolculuk 10 Yaş ve Üzeri

10.00
Dolu
 11.30
Dolu
 13.30
Dolu
 15.00
Dolu
 

Zamanda yolculuk konusunu işlenmiştir.

Atölye Liderleri: Arash Salimi Kia